اولین هدف اهورا رضایت کامل شما می باشد. به این منظور امکان بازگشت و تعویض کالا تا ۷ روز امکان پذیر می باشد .

با توجه به اینکه اهورا گروپ دارای بیشتر از ۲۰۰۰ وب سایت و وبلاگ فروشگاهی می باشد و روزانه حجم بالایی از سفارشات بسته بندی و ارسال می شوند ممکن است خطاهایی به شرح زیر صورت گیرد :

- تعدادی از سفارشات در قسمت لجستیک فروشگاه در اداره پست بسته بندی می شوند که ممکن است با توجه به عدم آشنایی کارمندان به برندها و مدل های کالاها اشتباهتی در بسته بندی و ارسال انجام شود.

- در موقع بسته بندی ممکن است چند کالای هم خانواده (به عنوان مثل هدفون فلیپس و TDK) جا به جا در بسته بندی قرار گیرند و برای ۲ شخص جا به جا ارسال شوند.

- در موقع الصاق فاکتور به بسته مورد نظر امکان جابجایی فاکتور ها و ارسال بسته متفاوت کالا برای شخص دیگر می باشد.

به این منظور با توجه به اینکه اولین هدف اهورا رضایت کامل خریداران می باشد امکان بازگشت و تعویض کالا تا ۷ روز امکان پذیر می باشد. در مواقعی که اشتباهات ذکر شده صورت گیرد شما به سایت اهورا مراجعه می نمایید و مشکل ایجاد شده را از طریق ایمیل  مطرح می کنید در این زمان راهکارهایی به شرح زیر وجود دارد که شما می توانید مشکل خود را رفع نمایید :

- شما از کالایی که به اشتباه به دست شما رسیده رضایت دارید اما کالا تفاوت قیمت با کالای خریداری شده دارد . در این زمان اگر کالا گرانتر از کالای شما باشد احتیاج به فرایند بازگشت کالا نمی باشد و تفاوت قیمت هدیه اهورا گروپ به شما و جبران اشتباه همکاران ما می باشد , ولی در صورتی که کالا قیمت پایین تری دارد شما شماره شبا بانک خود را از طریق ایمیل  به همکاران ما اعلام می فرماید و ظرف ۱ تا ۷ روز کاری وجه به حساب شما واریز می شود.

- شما از کالای دریافتی رضایت دارید ولی کالای خریداری شده قبل هم مورد نیاز شما می باشد . در صورتی که کالا هنوز موجود باشد و کالایی که به دست شما رسیده گرانتر از کالای قبل نباشد همان کالا با تخفیف 10 تا 50 درصد (نسبت به نوع محصول) به عنوان جبران خسارت و کسب رضایت شما ارسال خواهد شد. در صورتی که کالایی که به دست شما رسیده گرانتر از کالای خریداری شده می باشد تخفیفی که شامل خرید دوباره شما می شود بین 5 تا 20 درصد خواهد بود.

- شما از کالای دریافتی رضایت ندارید و قصد تعویض کالا را دارید و کالا موجودی دارد در این وضعیت شما کالا را ظرف مدت ۷ روز (با پست سفارشی) به دفتر فروش شرکت ارسال می فرماید و کالای خرید قبلی برای شما ارسال می شود.

- شما از کالای دریافتی رضایت ندارید و قصد تعویض کالا را دارید و کالا موجودی ندارد در این وضعیت شما کالا را ظرف مدت ۷ روز (با پست سفارشی) به دفتر فروش شرکت ارسال می نماید و در صورت تمایل کالایی دیگر (با شرایط ذکر شده در بالا) انتخاب می کنید و کالا برای شما ارسال می شود و در صورتی که کالایی دیگر مورد پسند شما واقع نشود وجه کالای خریداری شده با کسر کارمزدهای بانکی و هزینه پست که به شرکت پست تعلق دارد ظرف مدت ۱ تا ۷ روز کاری به حساب شما واریز خواهد شد.

به نکات زیر توجه داشته باشید :

- لوازمی که دارای وکیوم و یا پلمپ می باشند در صورتی که از وکیوم خارج شوند و یا پلمپ بسته باز یا مخدوش شود شامل گارانتی تعویض کالا نمی باشند و در این مواقع با مشتری تماس گرفته خواهد شد و مشتری موظف می باشد هزینه بازگشت کالا را پرداخت نماید تا شرکت همان کالا را دوباره برای مشتری ارسال نماید.

- حداکثر زمان پست سفارشی برای رسیدن به مقصد 3 تا 7 روز می باشد در صورتی که کالای بازگشتی ظرف مدت 7 روز به شرکت اهورا نرسد همکاران ما بسته را از مامور پست دریافت نخواهند کرد و بسته دوباره به دست شما خواهد رسید. خریدار موظف است در صورتی که می خواهد کالا را عودت دهد در اولین 24 ساعت کاری پس از تحویل بسته   اقدام به بازگشت کالا نماید . توجه داشته باشید زمان دریافت بسته توسط شما از طریق بارکد پستی قابل پیگیری می باشد .

- پس از ارسال کالا، کارشناسان ما کالای بازگشتی شما را جهت صحت کالای برگشت داده شده، بررسی خواهند کرد و بعد از تایید سلامت کالا اقدامات لازم انجام خواهد گرفت.

- تمامی فرآیند خدمات پس از فروش و بازگشت کالا فقط از طریق ایمیل قابل پیگیری می باشند و مشاورین فروش در تماس های تلفنی از ارسال سفارشات بی اطلاع می باشند و تمامی حل و رفع مشکلات با توجه به فرایند های قانونی نیاز به ثبت خواهد داشت .